ANASAYFA        Hesap Makinesi    Birim Çevirileri      Birim Fiyat Kitapları     Tablolar    Formüller     Veritabanı     Kanun ve Yönetmelikler  
 ANASAYFA
 İnşaat Sözlüğü
 İnşaat Makaleleri
 Resim Galerisi

Kullanıcı Girişi
 Sitede 111 ziyaretci var

Giriş Sayfası Yap

  
İnşaat Mühendisliği Terimleri


Aranan Terim :Türkçe Açıklama


Radye Temel

: Yapının zemine oturduğu yüzeyi bir döşeme gibi boydan boya kaplayan çoğu betonarme temel, radye jeneral temel. Radye temel doldurulmuş zeminler gibi zemin emniyet gerilmesi çok düşük olan zeminlerde ya da yapı yüklerin çok büyük olduğu durumunda uygulanır.


İngilizce Açıklama


Mat Foundation

: It is common to use Mat Foundation when the bearing capacity of the soil is low and/or the column loads are so large that more than 50% of the area is covered by conventional spread footing. In many situations, Mat Foundation is used for multiple purposes: safe distribution of column loads, as basement slabs and as a water barrier. Being a soil-structure interface, the effecti ve design of Mat Foundation requires a good working knowledge of both structural and geotechnical engineering. This seminar will provide the theory and practical knowledge on modeling analysis, design, and detailing of Mat Foundation. Real world examples and computer tools will also be demonstrated.

Radye Temel ResimleriRadye Temel - Mat FoundationEkleyen : Serki
İncelenme Sayısı : 38378

İlgili Birim Fiyat Pozları


Poz No Kısa Açıklama Bulunduğu Kitap 2007 Fiyatı
Toplam Birim Fiyat Poz Sayısı : ()
radye temel,radyal temel,radya temel,radyejeneral,radye jeneral temel,radye jenaral temel,

Serki.com inşaat sözlüğü bölümünde yapacağınız tüm aramalardan ücretsiz ve sınırsız olarak faydalanabilirsiniz. Ancak her kelime araması en az 3 harf ve en fazla 10 sonuç olarak bilgi hırsızlığına karşı sınırlandırılmıştır ve veritabanı online cümle çeviri olarak değil sadece terim çevirileri için kullanılmaktadır, lütfen bu nedenle aramalarınızı cümle çevirisi değil kelime çevirisi olarak düşünerek yapınız. Bunun haricinde her terim için ingilizce-türkçe çeviri, terim açıklamaları, resimler tamamen ücretsiz olarak hizmetinize sunulmaktadır. Online sözlük uygulamasında veritabanına eklenen her gün yeni terimler eklendiğinden dolayı bulamadığınız terimler için birkaç gün sonra aramanızı tekrarlayabilir ya da başka kaynaklar ile bulduğunuz terimleri sözlüğe ekleyerek ücretsiz bu projeye katkıda bulunabilirsiniz. Unutmayın ki bilgi paylaşıldıkça büyür. Aradığınız terimleri bulmak istiyorsanız, lütfen veritabanına katkıda bulununuz.

Şu anda Online Sözlüğümüzde ingilizce, türkçe terim anlamı ve açıklamaları ile ilgili resimler bulunmaktadır. En kısa zamanda almanca, arapça, rusça ve fransızca terim çevirileri de sitemize eklenecektir.
Sayfa 0.0187 sn.'de yüklendi...


SPONSOR FİRMALAR :    Firma Rehberi - İnşaat Firmaları - Alışveriş -